Notícia

Vídeo commemoratiu de la sisena Gala de l'Esport de Castelló

El passat diumenge es va celebrar la 6a edició de la Gala de l’Esport a l’auditori Municipal Rex de Castelló. Allí es va projectar un vídeo commemoratiu als i les diferents esportistes castelloners i castelloneres. El podeu veure a continuació:

El Consell Municipal d'Esports i la Regidoria d'Esports van fer l’entrega de guardons a les diferents entitats esportives locals i als millors esportistes de Castelló. 

A continuació es mostra el llistat de les persones que han sigut guardonades així com també el motiu de cada un. 

  • CFB CASTELLÓ / UD CASTELLONENSE: Equips cadet i infantil 21/22 per ser els 1rs classificats i ascens a 1a regional infantil: Ascens a 1ª Regional.
  • CLUB CICLISTA: Amadeo Olmos Guillot (president de la federació valenciana de ciclisme) pel seu gran suport i col·laboració a l'hora d'organitzar les diferents competicions que es celebren al nostre poble.
  • CMEC: Carla Albero Hernandez, Paula Aviñó Isern, Ainhoa Chordà Germond i Maria Estrada Pons pels seus resultats destacats com a equip en diferents triatlons.
  • CLUB DE TENIS: Lola Ochoa Ribes pels Mèrits Esportius: Participació en els JJPP d'Atenes (2004), Pekín (2008), Londres (2012) i Río de Janeiro (2016) / Campiona d'Espanya Femenina, Membre de la selecció espanyola femenina i núm. 1 del Rànquing Espanyol / Ha arribat a estar la núm. 14 del món (2012), guanyadora de diversos tornejos internacionals, medalla al mèrit esportiu per la Generalitat Valenciana 2021...
  • CLUB DE PESCA: Julio Ivars García per la seua trajectòria esportiva amb un gran nombre de victòries en diversos trofeus, molts anys com a membre del club.
  • CLUB DE PATINATGE: Mireia Montilla Sánchez per ser la 1r Classificada al campionat d'Espanya i 4a classificada al campionat del món a Trieste (Itàlia)
  • ESCOLA DE PATINATGE: Elsa de Haros Vidal pel motiu del guardó és degut a la constància, capacitat d'esforç i treball, a més de que porta des dels 3 anys formant part de l'escola.
  • AMICS DE L'ALTISME: A l'alumna per la seua dedicació i ganes d'aprendre durant tots els entrenaments.
  • OCR: A Verónica Gandia Pastor per la seua dedicació i ganes d'aprendre durant tots els entrenaments.
  • SAMARUC: A l'alumnat per la seua dedicació i ganes d'aprendre durant tots els entrenaments.
  • UD VETERANS: Vicent José Solaz Pons per la seua trajectòria dins del club. 
  • CLUB D'ESCACS «L'ALFIL»: A l'alumnat per la seua dedicació i ganes d'aprendre durant tots els entrenaments.
  • CLUB DE COLUMBICULTURA: Vicent Monleón Codina després d'una trajectòria on ha arbitrat molts concursos, enguany ha rebut el "premi" de ser membre de l'equip d'àrbitres de la competició més important de la columbicultura espanyola, la Copa S.M El Rei.
  • CLUB ESPORTIU DARUMA: Adrian Landete per ser campió d’Espanya en Kumite i participació en el Campionat d’Europa.

També es va fer una menció especial amb l’entrega de diplomes a:

  • Adrián López Pardo, de pilota valenciana per ser campió de la lliga professional de raspall.
  • Vicent Abril Sanz, per la seua convocatòria amb la selecció espanyola de futbol amb la categoria sub-18.
  • Luis Romero Descals, per la seua convocatòria amb la selecció espanyola i la participació en el campionat d'Espanya per seleccions autonòmiques de futbol.
  • Raquel González Vilar, per la participació recent al Us Open, Campionat de tenis del torneig internacional cap d'Ail (França), i altres tornejos internacionals.
  • Iker Perales Calatayud, per estar convocat en la selecció espanyola de tenis per al campionat nacional de seleccions autonòmiques, participació en el campionat
  • Martí Bravo Requena: en ciclisme per la seua participació en la copa nacional de ciclocross i clcisme de carretera.
  • Joan Aliaga Isern, de triatló participació la lliga nacional de triatló i duatló
  • Miriam Gregori Romero, d'Atletisme per ser Sub-Campiona d'Espanya de la Milla.
  • Alexandre Gascó Rodrigañez de Karate per ser el 3r Classificat en Karate al Campionat D'Espanya De Kumite i participació en el Campionat Europeu.
  • Eugeni Alcover Poveda de Bàsquet per ser el 3r classificat al campionat d'Espanya.
  • José Ramón Mascarós, Mushing per ser el subcampió d'espanya en Mushing i gran trajectòria en aquest esport.
  • Jonathan Guillem Rodríguez, d'agility per ser sub-campió d'Espanya i 3er classificat en el campeonat <> en Alemanya.
  • Raul Gascó Garcia: d'handbol per ser el 4rt classificat en le campionat d'Espanya de seleccions autonòmiques.
  • Carla Navarro Alcover: de patinatge per estar classificada dins del Top 10 al campionat d'Espanya de Solo-Dance.
  • Naia Mateu Momparler, de patinatge per la seua participació en el campionat nacional Solo-Dance celebrat a Alhaurin i per ser la guanyadora en diverses competicions a nivell autonòmic.
  • Alba Gilabert Sebastian, patinatge per la seua participació en campionat nacional Solo-Dance celebrat a Alhaurin.
  • Gemma Gilabert Sebastián, per estar classificada dins del Top 10 al campionat d'Espanya de Solo-Dance, convocatòria en la selecció espanyola per a l'Open Internacional de França i Subcampiona autonòmica.
  • Carlota Climent Talens, patinatge per estar classificada dins del Top 10 al campionat d'Espanya de Solo-Dance i Subcampiona autonòmica.
  • Vera Sánchez-Elvira Murillo, Patinatge per ser Campiona autonòmica de Solo-Dance.
  • Carla Navarro Sala, de natació per ser campiona autonòmica de Solo-Dance.
  • Adrian Landete Vidal, de Karate per ser campió d'Espanya sub-21 en Kumite i participació en el campionat d'Europa.

GUARDÓ ESPECIAL AL MILLOR ESPORTISTA DE LA TEMPORADA 21/22

  • MARTIN NAVARRO PLAZAS – Campió Europeu d’OCR, 6é classificat en la lliga nacional, Campió d’Espanya en seleccions autonòmiques per equips mixtes, participació al Campionat del Món d’OCR.

GUARDÓ ESPECIAL A LA TRAJECTÒRIA ESPORTIVA 21/22

  • VICENT PUIG – Co-fundador del Club de Tennis Castellonense, primer professor de tennis del poble de castelló, impulsor de l’escola de tennis de Castelló.

I per a acabar d'engalanar l'acte vam poder comptar amb la col·laboració de l'alumnat i professorat del cicle de Jardineria i Floristeria de l'IES Vicent Gandia.

Des del mòdul de composició floral van dissenyar una estructura que combinava verticalitat -amb les baretes decoratives - i simbolisme -amb les rodes de les bicicletes -.

Tots dos elements van ser el llenç en què el guanyador dels 'Skills Nacionals', Ximo Alcain, va dibuixar la composició. 

Combinació perfecta de tots els elements que van donar un resultat magnífic.

Fotografies cedides per Joanjo Puertos.


Butlletí

Dona’ns la teua adreça electrònica i t’enviarem les novetats per correu


giny